Przewierty horyzontalne

+48 5 37 47 57 67

NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA

Spargo – Przewierty horyzontalne

Firma Spargo oferuje kompleksowe usługi z zakresu przewiertów horyzontalnych.

Stosowane przez nas nowoczesne rozwiązania gwarantują niezawodne  prace pod ziemią, bez konieczności naruszania nawierzchni.  Przewierty wykonujemy w technologii HDD, która pozwala na znaczne skrócenie trasy rurociągu poprzez ominięcie przeszkody terenowej oraz daje możliwość prowadzenia prac w sposób szybki, ekonomiczny, nie ingerujący w otoczenie i korzystny dla środowiska naturalnego.

Wykonywane przez nas przewierty pozwalają na instalację sieci elektrycznych, światłowodowych czy wodno-kanalizacyjnych bez potrzeby kosztowych wykopów omijając wszelkiego rodzaju przeszkody urbanistyczne terenu takie jak drogi, podjazdy, chodniki, rzeki, tory oraz zbiorniki wodne, które w innych warunkach mogłyby stanowić ogromne utrudnienie w realizowanych inwestycjach.

Oferujemy elastyczne podejście do indywidualnych potrzeb klientów oraz wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji. W naszej ofercie dostępny jest sprzęt o najwyższych parametrach technicznych, pozwalający na dobranie optymalnych metod do wymagań konkretnej inwestycji.

NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA

Pomagamy Ci na każdym etapie projektu, zaufaj naszemu doświadczeniu i sprawdź nasze inne usługi!

Oferujemy szeroki zakres robót związanych z pokonywaniem przeszkód terenowych, instalacjami zewnętrznymi, robotami ziemnymi.

PRZEWIERTY HORYZONTALNE

Technologia

Horyzontalne przewierty sterowane to bezwykopowa metoda instalacji pod ziemią, wykonywana z wysoką dokładnością, z minimalnym wpływem na środowisko naturalne i otoczenie. Podstawowe zalety przewiertów horyzontalnych,  zwłaszcza w porównaniu do tradycyjnych metod wykopowych, to niski wpływ na środowisko naturalne, krótki czas wykonania, brak konieczności odtwarzania powierzchni, możliwość prowadzenia prac w zurbanizowanym otoczeniu oraz stosunkowo niskie koszty.

Prace z wykorzystaniem przewiertów horyzontalnych mogą być realizowane zarówno na niezurbanizowanej, otwartej i niezagospodarowanej przestrzeni, jak i w centrach miast, pod drogami, nasypami kolejowymi lub rzekami. Główne sektory, które mogą czerpać korzyści z horyzontalnych przewiertów sterowanych to telekomunikacja, energetyka, wodociągi i kanalizacja oraz gazownictwo. Wiercenia horyzontalne doskonale sprawdzą się zwłaszcza na terenach silnie zurbanizowanych, a także na obszarach o gęstej sieci wodociągów, kanalizacji, itp. Przewiert HDD jest rozwiązaniem umożliwiającym również pokonywanie gór i wzniesień.

NASZ SPRZĘT

Wiertnica Horyzontalna XZ200

Nowa mocna i kompaktowa wiertnica typu HDD przeznaczona dla horyzontalnych przewiertów sterowanych. Została zaprojektowana do instalacji technicznej, energetycznej, gazowej, wodnej oraz kanalizacyjnej w rejonach mocno zurbanizowanych. Stworzona w odpowiedzi na potrzeby coraz szybciej rozwijającego się rynku przewiertów metodą bezwykopową.

Nowoczesna wiertnica XZ200 pozwala na instalację sieci elektrycznych, światłowodowych czy wodno-kanalizacyjnych bez potrzeby kosztownych wykopów, omijając wszelkiego rodzaju przeszkody urbanistyczne terenu takie jak drogi, podjazdy, chodniki, rzeki, tory oraz zbiorniki wodne. Wiertnica umożliwia wykonanie podziemnych prac na długości do 300m oraz dysponuje zestawem rozwiertaków umożliwiających powiększenie wywierconego otworu do 700mm.

KLUCZOWE CECHY WIERTNICY HORYZONTALNEJ XZ200:

  1. Hydrauliczne sterowanie pilotem zapewnia komfort oraz możliwość elastycznej regulacji. Zastosowane pierwszorzędne komponenty hydrauliczne gwarantują niezawodność układu hydraulicznego maszyny.
  2. Opatentowana technologia pływaka w znacznym stopniu zabezpiecza gwint żerdzi wiertniczej i wydłuża jej żywotność o 30%.
  3. System push-pull zębatki zapewnia stabilną pracę i niezawodną transmisję mocy. Zmienna głowica silnika może regulować wysoką i niską prędkość. Zdolność do zwiększania wiertła i promowanie wydajności konstrukcji wiertniczej.
  1. Najwyższa jakość gumowych gąsienic oraz klasyczna struktura belki „H” zapewnia stabilne wsparcie podwozia i gwarancję stabilności całej konstrukcji urządzenia.
  2. Zasobnik żerdzi wiertniczych może pomieścić 48 sztuk żerdzi wiertniczych, co może zagwarantować długość jednorazowego przewiertu około 150m. Dzięki zastosowanej technologii wiertnica skutecznie zmniejsza koszty budowy i intensywność pracy.
  3. Skonstruowana na specjalne potrzeby, może automatycznie lub półautomatycznie załadować i wyładować urządzenia pręta wiertnicze, automatyczny system kotwienia.

Precyzja dzięki technologii

W codziennej pracy korzystamy z nowoczesnego systemu namierzania opartego o technologię Falcon 5 Digitrack. Podczas wykonywania poziomych przewiertów kierunkowych najważniejszym czynnikiem, pozwalającym na utrzymanie efektywności pracy załogi, jest zdolność systemu lokalizacji do prawidłowego działania w warunkach zakłóceń.

Wykorzystywane przez nas rozwiązanie minimalizuje efekty aktywnych zakłóceń przy pomocy pojedynczego nadajnika szerokopasmowego i gwarantuje płynną pracę oraz terminowość inwestycji.